Izbornik

Hrvatski olimpijski dan

Četvrtak, 12. 9. 2019.

 

U utorak su učenici Učeničkog doma Križevci obilježili Hrvatski olimpijski dan odlaskom na športska igrališta gdje su organizirane športsko-rekreativne igre. Učenici, njih tridesetak, odjeveni u bijele majice kao simbol mira, prijateljstva, športa i Hrvatskog olimpijskog odbora (HOO) bavili su se sportsko-rekreacijskim sadržajima (nogomet, košarka, odbojka, Ultimate fresbee).

Podsjetimo, Hrvatskim olimpijskim danom promičemo šport i olimpizam te potičemo uključivanje učenika u športske aktivnosti kojima poboljšavaju svoje zdravstveno stanje i kvalitetu života uopće. Hrvatski olimpijski dan se održava diljem Hrvatske, organizirano ili samostalno, gdje god se jedna ili više osoba bave športskim aktivnostima u trajanju duljem od 30 minuta. Hrvatski olimpijski dan je projekt proslave športa i olimpizma diljem Hrvatske, a ima tri zadaće: masovnije uključivanje učenika u razne oblike športskih aktivnosti i podizanje svijesti o važnosti bavljenja tjelesnim aktivnostima, razvijanje svijesti o ulozi športa u službi društva, edukacija mladih o olimpijskom pokretu i njegovom značaju u svijetu.

Organizatori obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana su odgajatelji Marija Zegnal Koretić, Igor Dodik i Alan Franjković. U izložbenom prostoru Doma uređen je informativni pano, „Hrvatski olimpijski dan“.

Projekt “DanBezVeze” u Učeničkom domu Križevci

Subota, 30. 5. 2026.

Promicanje vrijednosti i istine o Domovinskom ratu u Koprivničko-križevačkoj županiji

Subota, 30. 5. 2026.

Projekt “Najljepši školski vrtovi 2026.”

Subota, 30. 5. 2026.

BioBlitz

Petak, 22. 5. 2026.

DanBezVeze

Petak, 22. 5. 2026.

Maturanti, sretno!

Petak, 15. 5. 2026.

49. državna domijada

Petak, 8. 5. 2026.

49. Regionalna smotra učeničkih domova regije Sjever

Utorak, 21. 4. 2026.

Copyright 2026. © Sva prava pridržana.

Učenički dom Križevci, Ratarna 10, P.P. 37, 48 260 Križevci | Kontakt

Izrada: igorjelen.com